Lista delegatów/delegatek


Delegat ds. ochrony
dzieci i młodzieży

Wyznaczony przez biskupa w diecezji lub przełożoną/przełożonego w zgromadzeniu zakonnym delegat ds. ochrony dzieci i młodzieży odpowiada przede wszystkim za przyjęcie zgłoszenia oraz uruchomienie stosownych działań, w tym wskazanie możliwości pomocy psychologicznej i duszpasterskiej oraz konsultacji prawnej osobie, która twierdzi, że została skrzywdzona lub jej bliskim oraz poinformowanie, w jaki sposób mogą skorzystać z takiej pomocy.

Delegat ds. ochrony
dzieci i młodzieży

Wyznaczony przez biskupa w diecezji lub przełożoną/przełożonego w zgromadzeniu zakonnym delegat ds. ochrony dzieci i młodzieży odpowiada przede wszystkim za przyjęcie zgłoszenia oraz uruchomienie stosownych działań, w tym wskazanie możliwości pomocy psychologicznej i duszpasterskiej oraz konsultacji prawnej osobie, która twierdzi, że została skrzywdzona lub jej bliskim oraz poinformowanie, w jaki sposób mogą skorzystać z takiej pomocy.

Znajdź według miejsca
Zgromadzenie Braci III Zakonu św. Franciszka z Asyżu Posługujących Ubogim
s. Anna Szubrycht

delegatka.ochronadziecka@diecezja.pl
512339339
ul. Henryka Sienkiewicza 3, Chrzanów


ks. Marcin Cholewa

delegat.ochronadziecka@diecezja.pl
724150800

Zakon Braci św. Augustyna
o. Przemysław Plata OSA

delegat.osa@gmail.com
693032679

Zgromadzenie Kleryków Regularnych św. Pawła
ks. Michał Turkowski

biurodelegata@mkw.pl
662665975
22 53 17 231
Dyżur: pon-pt 9.00-13.00


ks. Piotr Odziemczyk

wicekanclerz@mkw.pl
532741501

Zgromadzenie Bazylianów
ks. Jarosław Storoniak

proekt@wp.pl
663471272

Zakon św. Benedykta (Biskupów)
ks. Sylwester Pruski

delegat@diecezja.opole.pl
775466422

Zakon św. Benedykta (Lubiń)
o. Konrad Małys

konrad@benedyktyni.pl

Zakon św. Benedykta (Tyniec)
o. Konrad Małys

konrad@benedyktyni.pl

Zgromadzenie Braci Serca Jezusowego
br. Tomasz Grzywanowski CFCI

sekretarz@zbsj.pl
514031608
Dyżur: Poznań, pn - pt (16.00-18.00)

Zgromadzenie Braci Szkół Chrześcijańskich (Braci Szkolnych)
br. Wiesław Telega FSC

wizytator_fsc@wp.pl
608736471

Instytut zakonny Chemin Neuf
Barbara Smolińska

bt.smolinscy@op.pl
664920017

Zgromadzenie Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej (Chrystusowcy)
ks. Paweł Jasina SChr

ochronadzieci@chrystusowcy.pl
607745964
61-108 Poznań, ul. Panny Marii 4
Dyżur: Poniedziałek - Czwartek 9.30-12.00 oraz 15.30-1730; Piątek 14.30-16.00

Zakon Cysterski (Cystersi – Jędrzejów)
o. Konrad Krzysztof Ciechanowski Ocist.

delegat.cystersi@gmail.com
536 970 350
34-620 Jodłownik 27
Dyżur: Sobota 11:00-13:00


Zakon Cysterski (Cystersi – Kraków)

o. Konrad Krzysztof Ciechanowski Ocist.

delegat.cystersi@gmail.com
536 970 350
34-620 Jodłownik 27
Dyżur: Sobota 11:00-13:00

Zakon Cysterski (Cystersi – Szczyrzyc)

o. Konrad Krzysztof Ciechanowski Ocist.

delegat.cystersi@gmail.com
536 970 350
34-620 Jodłownik 27
Dyżur: Sobota 11:00-13:00

Zakon Cysterski (Cystersi – Wąchock)

o. Konrad Krzysztof Ciechanowski Ocist.

delegat.cystersi@gmail.com
536 970 35059 747
34-620 Jodłownik 27
Dyżur: Sobota 11:00-13:00

Zakon Kaznodziejski (Dominikanie)
o. Tomasz Franc OP

ochrona.maloletnich@dominikanie.pl
506 848 404
Dyżur: kontakt poprzez mail lub telefoniczny w dowolnym czasie


Magdalena Bogdan

ochrona.delegatka@dominikanie.pl
728471689
Dyżur: w każdą sobotę w godz. 9.00–13.00

Zgromadzenie Zakonu Braci Mniejszych (Franciszkanie OFM – Kalwaria Zebrzydowska)
o. Tytus Fułat

tytus@kalwaria.eu
Dyżur:

Zakon Braci Mniejszych - Prowincja św. Jadwigi (Wrocław)
o. Wit Michał Bołd OFM

owitbold@wp.pl
516125805
Dyżur: Poniedziałek - niedziela 8.00-20.00

Zakon Braci Mniejszych - Prowincja Matki Bożej Anielskiej w Polsce
o. Rafał Waluch OFM

rafal.waluch@interia.pl
514985744
Dyżur: ul. Senatorska 31, Warszawa; wtorek godz. 9:00-12:30

Zakon Braci Mniejszych - Prowincja Wniebowzięcia NMP (Katowice Panewniki)
o. Walenty Rafał Piechaczek

delegat_ds_ochrony@panewniki.pl
504744975
65 548 24 26
Dyżur: każdego dnia od godziny 9.00 - 20.00 (miejsce zgłoszeń - 63 - 740 Kobylin, P. A. Glabera 4).

Zakon Braci Mniejszych - Prowincja św. Franciszka z Asyżu (Poznań)
o. Justyn Krzysztof Berus OFM

justynberusofm@gmail.com
665 988 241
brak
Dyżur: po umówieniu telefonicznym lub mailowym

Zakon Braci Mniejszych Konwentualnych - Prowincja św. Maksymiliana Marii Kolbego (Gdańsk)
o. Waldemar Klinkosz OFMConv.

delegat@franciszkanie.gdansk.pl
509499388
(0-22) 569 96 12
Dyżur: W czwartki 15.00-16.30. UKSW ul. Wóycickiego 1/3, budynek 14, pok. 1420, 01-938 Warszawa

Zakon Braci Mniejszych Konwentualnych - Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię (Kraków)
o. Rafał Bendkowski OFMConv.

rbendkowski@gmail.com
733 478 113

Zakon Braci Mniejszych Konwentualnych - Prowincja Matki Bożej Niepokalanej (Warszawa)
o. Karol Adamczewski OFMConv.

delegat@prowincja.org

Zgromadzenie Sług Miłości

ks. Zygmunt Kostka SDB

pomoc@sdb.krakow.pl
725305365
(+48) 12 252-85-00
Dyżur: codziennie pod telefonem

Towarzystwo Jezusowe - Prowincja Polski Południowej
o. Wojciech Bojanowski SJ

ochrona@jezuici.pl
503739096
ul. Kopernika 26, 31-501 Kraków

Towarzystwo Jezusowe - Prowincja Wielkopolsko-Mazowiecka
o. Wojciech Żmudziński SJ

pma-socio@jezuici.pl
602645712
Dyżur: poniedziałek - piątek w godz. 9:00-18:00

Oblaci św. Józefa
ks. Tadeusz Skolimowski OSJ

tadeusz.skolimowski.osj@gmail.com
774336256

Zakon Kleryków Regularnych Posługujących Chorym
o. Tomasz Bajda MI

bajda.tomasz@op.pl
506703082
Dyżur: od poniedziałku do piątku od godz.9.00 - 14.00

Zgromadzenie Księży Kanoników Regularnych Laterańskich
ks. Piotr Adamus CRL

piotr.adamus@onet.pl
501480352

Zakon Braci Mniejszych Kapucynów - Prowincja Krakowska
br. Łukasz Stec OFMCap

ochrona@kapucyni.pl
604380974
Dyżur: środa 16.00-18.00

Zakon Braci Mniejszych Kapucynów - Prowincja Warszawska
br. Grzegorz Filipiuk OFMCap

chrondm@gmail.com
507103671
227852130

Zakon Braci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmelu
o. Jarosław Pyzia Ocarm

pyziaj@o2.pl
504429623

Krakowska Prowincja Zakonu Karmelitów Bosych
o. Przemysław Pliszczyński OCD

przemek.ocd@gmail.com
786 875 700

Warszawska Prowincja Zakonu Karmelitów Bosych
o. Leszek Jasiński OCD

ocddelegat@gmail.com
501809058

Zgromadzenie Misjonarzy Synów Niepokalanego Serca Błogosławionej Maryi Dziewicy
ks. Marcin Kowalewski CMF

mkovalcmf@gmail.com
506297699

Legioniści Chrystusa
o. Marcin Prokopek

mprokopek@legionaries.org
506 280 362
Dyżur: pon-pt 8:00-15:00

Zgromadzenie Księży Marianów pw. Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny
ks. Rafał Gniazdowski

delegat@marianie.pl
789 454 606
Dyżur: Warszawa, ul. św. Bonifacego 9 lub Lublin, ul. Bazylianówka 54 B (dzień i godzina do uzgodnienia)


Zgromadzenie Św. Michała Archanioła
ks. Grzegorz Kosakowski CSMA

grzegorzkosakowski3@gmail.com
694833514

Zgromadzenie Misjonarzy Przenajdroższej Krwi Chrystusa

ks. Józef Ciupak SAC

jozef.ciupak@gmail.com
601737952

Zgromadzenie Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia
o. Ashenafi  Yonas Abebe

womariam@gmail.com
517304763
ul. Rolnicza 219, Łomianki

Zgromadzenie Misjonarzy Świętej Rodziny
ks. Bogdan Peć MSF

bogdan.pec@gmail.com
606909869

Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Najświętszej i Niepokalanej Panny Maryi
o. Jan Bielecki OMI

jan.bielecki@oblaci.pl
510296059

Zgromadzenie Misjonarzy Afryki – Ojcowie Biali
o. Tomasz Podrazik MAfr

delegat@misjonarzeafryki.org
795812423

Orioniści (Małe Dzieło Boskiej Opatrzności)
ks. Michał Szczypek FDP

delegat@orione.pl
504800424

Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego - Prowincja Zwiastowania Pańskiego
ks. Janusz Łuczak SAC

odm_delegat@sac.org.pl
696187768

Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego - Prowincja Chrystusa Króla
ks. Józef Ciupak SAC

jozef.ciupak@gmail.com
601737952


Zgromadzenie Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa
o. Tomasz Gałkowski CP

tgal@poczta.onet.pl
604592072
Dyżur: Do dyspozycji po zgłoszeniu telefonicznym na podany numer komórkowy. Do dyspozycji w par. M.B.Bolesnej w Łodzi.

Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika
o. Marek Tomczyk OSPPE

omarek1@wp.pl
609955481

Towarzystwo Świętego Pawła
ks. Witold Wiśniowski SSP

w.wisniowski@paulus.pl
343723464

Zakon Kleryków Regularnych Ubogich Matki Bożej Szkół Pobożnych
o. Piotr Różański SP

ochrona@pijarzy.pl
797 516 326
Dyżur: Cały czas

Zgromadzenie Braci Pocieszycieli z Getsemani

ks. Rafał Gniazdowski

delegat@marianie.pl
789 454 606
Dyżur: Warszawa, ul. św. Bonifacego 9 lub Lublin, ul. Bazylianówka 54 B (dzień i godzina do uzgodnienia)

Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela
o. Jarosław Liebersbach CSsR

delegat@redemptor.pl
736075204

Zgromadzenie Księży Misjonarzy Saletynów
ks. Jan Kijek MS

delegat@saletyni.pl
504025971

Towarzystwo Świętego Franciszka Salezego - Inspektoria pw. św. Jacka - Kraków
ks. Zygmunt Kostka SDB

pomoc@sdb.krakow.pl
725305365
(+48) 12 252-85-00
Dyżur: codziennie pod telefonem


Towarzystwo Świętego Franciszka Salezego - Inspektoria pw. św. Wojciecha - Piła
ks. Krzysztof Rudziński SDB

wikariusz@sdb.pila.pl
728 367 347
Dyżur: Poniedziałek - Piątek 10-14


ks. Adam Popławski SDB

adampop@poczta.onet.pl
500020035
Dyżur: Poniedziałek -piątek 15.00

Towarzystwo Świętego Franciszka Salezego - Inspektoria pw. św. Stanisława Kostki - Warszawa
ks. Sławomir Łubian SDB

delegat@sdb.waw.pl
608543343

Towarzystwo Świętego Franciszka Salezego - Inspektoria pw. św. Jana Bosko - Wrocław
ks. Piotr Lorek SDB

ochronawroc@salezjanie.pl
725160210
Dyżur: Dostępny pod telefonem w tygodniu pon-pt, w godz. 9.00 - 18.00. Adres Pl. Grunwaldzki 3, 50-377 Wrocław

Towarzystwo Boskiego Zbawiciela
ks. Ambroży Skorupa SDS

ambrozy.skorupa@mailsds.org
504292504
Dyżur: według potrzeby na wskazany adres e-mail i numer telefonu

Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusowego
ks. Krzysztof Dudek SCJ

delegat.sercanie@scj.pl
517051414

Zakon Kleryków Regularnych z Somasko
ks. Mariusz Stasiak

delegatcod@diecezja-torun.pl
501625974

Stowarzyszenie Misji Afrykańskich
ks. Marcin Reczko

reczmar@yahoo.fr
513537855


ks. Adam Fijołek

vicesup@sma.pl
730623982

Zgromadzenie Synów Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej
ks. Bogdan Węgrzyn

bogdanwegrzyn@tlen.pl
694 595 286

Instytut Ojców Szensztackich
o. Wojciech Groch

o.wojtek@szensztat.pl
509389268

Zgromadzenie Słowa Bożego
o. Jan Bocian SVD

janbernardbocian@gmail.com
696752593
(55) 2429235
Zgłoszenia przyjmuję telefonicznie i mailowo. Istnieje możliwość umówienia się na spotkanie osobiste.
Dyżur: codziennie w godzinach 10 - 21

Zgromadzenie Ducha Świętego pod opieką Niepokalanego Serca Maryi
o. Maciej Sierzputowski CSSp

cssppow@wp.pl
797907354
Dyżur: poniedziałek-piątek, 10.00-20.00

Zgromadzenie Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa
o. Ryszard Burda CR

burda@xcr.pl
795476365