Grupa wsparcia dla osób dotkniętych przemocą w Kościele


Do grupy może dołączyć każda osoba, która doświadczyła przemocy seksualnej w Kościele. Udział jest bezpłatny, działalność grupy jest finansowana przez Fundację Świętego Józefa KEP.

Jak podkreślają organizatorzy grupy wsparcia działającej w ramach inicjatywy „Zranieni w Kościele”, podobnie jak w wypadku każdej grupy wsparcia, udział w spotkaniu polega na dzieleniu się własnymi doświadczeniami z innymi uczestnikami, udzielaniu sobie wzajemnie wsparcia emocjonalnego, słuchaniu, dawaniu informacji zwrotnych i wymianie pożytecznych informacji.

Grupa wsparcia dla osób dotkniętych przemocą ze strony ludzi Kościoła istnieje od września 2020 roku. Powstała w ramach inicjatywy „Zranieni w Kościele” i jest finansowana z grantu Fundacji Świętego Józefa Konferencji Episkopatu Polski.

Tu poczułam się naprawdę zrozumiana i spotkałam osoby, które przeżyły to co ja

– podkreśla jedna z uczestniczek spotkań grupy wsparcia

Spotykania odbywają się w Warszawie w Ośrodku Psychoterapeutycznym Pracownia Dialogu raz w miesiącu, w sobotę. Trwają trzy godziny. Grupa ma charakter otwarty – w każdym momencie mogą dołączyć nowe osoby, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Grupa prowadzona jest przez psychoterapeutki Kamillę Hertmanowską-Maniuk i Marię Bremer.

Do grupy mogą dołączyć wszystkie osoby, które bezpośrednio lub pośrednio (krzywd doznali ich bliscy) zmagają się z różnymi problemami związanymi z wykorzystaniem ze strony przedstawicieli Kościoła w przeszłości lub obecnie.Jak zapisać się do grupy? Mailowo, wysyłając wiadomość na adres info@zranieni.info, lub telefonicznie we wtorki w godzinach 19.00-22.00, pod numerem 800 280 900.

Więcej na zranieni.info2023-10-02

NAJNOWSZE WPISY