W Dzień Bezpiecznego Internetu włącz się w webinar!


6 lutego 2024 przypada Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wydawnictwo WAM oraz Fundacja Świętego Józefa KEP zapraszają na webinar: „Nastolatki 3.0. Co dzieci robią w sieci?”

Spotkanie będzie okazją do zaprezentowania wyników badań z aktywności uczniów w mediach społecznościowych. Omówione zostaną towarzyszące im problemy społeczne, np.: samotność, samoocena, seksualizacja, uzależnienie, internetowe wyzwania itd. Raport z ogólnopolskiego badania uczniów i rodziców (2023) prezentuje także deklaracje rodziców badanych nastolatków w celu konfrontacji rzeczywistych praktyk nastolatków z przekonaniami i wyobrażeniami ich rodziców.

Webinarium poprowadzi Rafał Lange – kierownik Dział Badań nad Cyberprzestrzenią i Cyberbezpieczeństwem THINKSTAT, doktor nauk społecznych w dyscyplinie socjologii, adiunkt w Państwowym Instytucie Badawczym NASK i nauczycielem akademickim.

Webinar zorganizowany przez Wydawnictwo WAM oraz Fundację Świętego Józefa KEP odbędzie się 6 lutego 2024 r. w godz. 19.00-20.30. Do udziału w nim zaproszeni są zwłaszcza nauczyciele religii, rodzice, wychowawcy, kapłani oraz delegaci diecezjalni i zakonni ds. ochrony dzieci i młodzieży.

Udział w webinarium jest bezpłatny! Zapisy trwają do 5.02.2024 r. do godz. 15.00. Zapisy wyłącznie poprzez formularz dostępny TUTAJ

 Czym jest DBI?

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i tradycyjnie obchodzony jest w lutym. Celem inicjatywy jest podniesienie świadomości na temat bezpieczniejszego i lepszego Internetu dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.


2024-01-26

NAJNOWSZE WPISY